KENT KONSEYİ 14. OLAĞAN KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Arnavutköy Kent Konseyi 14. olağan genel kurul toplantısı düzenlendi. Toplantıda; 2017  yılında yapılan çalışmalar, kurul üyelerine sunuldu.

    

Arnavutköy’de kentlilik bilincinin yerleşmesi amacıyla Arnavutköy Belediyesi’nin öncülüğünde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla kurulan Kent Konseyi, 2017 yılı 14. Genel Kurul Toplantısını Kozlar Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Her yıl iki kez toplanan Genel Kurul’un 14. buluşması Arnavutköy Kent Konseyi Başkanı Dr. Kemal Aygenli’nin başkanlığında yapıldı. Kent Konseyi 14. Genel Kurul toplantısına siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları ve muhtarlar katıldı.

Kent Konseyi 14. Genel Kurulu’nda Sosyal Çalışma Gurubu Engelliler Meclisi, Gençlik Meclisi ve Hanımlar Meclis başkanları sırasıyla söz alarak, 2017 yılında yapılan faaliyetleri anlattı.

2017 yılı Hanımlar Meclisi’nin projelerine değinen Damla Saygıvar; ev ziyaretleri, ev sohbetleri sonrasında Öncü Kadınlar Meclisi kuruldu, tarihi ve kültürel geziler düzenlendi, Suriyeli hanımlara ücretsiz Türkçe öğretim kursu verildi, madde bağımlılığı kapsamında risk altındaki çocuklar ve ailelerin bilinçlendirilmesi gibi birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini söyledi.

Daha sonra Gençlik Meclis Başkanı Ömer Fidan, 2017 yılı içerisinde yapılan faaliyetleri üyelere sundu. Fidan; vakıf dernek oluşumları, mesleki eğitim merkezi ile çıraklık okulu protokolü, kültür gezileri, seminerler ve gençlik kampının yıl içerisinde gerçekleştirildiğine değindi.

Engelliler Meclisi Üye Celal Yıldız ve Sosyal Çalışma Grup Başkanı Olcay Karabağ 2017 yılında yapılan çalışmaları  kurul üyelerine anlattı.

Kent Konseyi 14. olağan kurul toplantısı dilek ve temenni konuşmalarının yapılmasının ardından son buldu.